Aktuality a informace

Rezervace eReceptu

Pokud máte eRecept, tak si jej nyní můžete rezervovat a Vaši rezervaci pohodlně vyzvednout v naší lékárně

Co je potřeba udělat:

  1. zadat číslo Vašeho eReceptu naskenováním QR kódu, nebo přelsáním či zkopírováním 12-ti místného kódu z SMS, kterou byl zaslán odkaz va Váš eRecep
  2. vybrat naší lékárnu pro vyzvednutí léků z rezervovaného eReceptu
  3. doplnit Vaše kontaktní ůdaje
  4. odeslat rezervaci
  5. vyčkat na SMS nebo e-mail o možnosti vyzvednutí rezervace
  6. případný doplatek uhradíte až při vyzvednutí rezervace v naší lékárně
více

Rezervace pomocí aplikace Moje Magistra

Rezervace pomocí aplikace Moje MagistraI v naší lékárně si nyní můžete pomocí této aplikace rezervovat Vaše eRecepty, vybrané volně prodejné přípravky a doplňky stravy.

Co je potřeba udělat:

  1. stáhnout do Vašeho mobilního telefonu aplikaci:
  2. Načtěte e-recept nebo vyplňte název volně prodejného léčebného přípravku
  3. O stavu Vaší rezervace Vás budeme průběžně informovat přímo v mobilu i e-mailem
  4. Vyzvedněte si zarezervované přípravky v naší lékárně
více

Nová možnost výdeje eReceptu s použitím občanského průkazu nebo pasu

Od 1. června 2020 mohou pacienti k výdeji předepsaných léčivých přípravků v lékárnách využít občanský průkaz nebo cestovní pas. Z předloženého dokladu totožnosti je provedena identifikace pacienta a systém eRecept provede ztotožnění, které umožní přístup k seznamu všech předepsaných a dosud NEVYDANÝCH eReceptů. Dalším krokem je pak samotný výdej léčivých přípravků, který probíhá standardním způsobem.
Možnost vyzvednutí léků na základě jednotlivých identifikátorů eReceptů zůstává i nadále zachována a bude pouze na volbě pacienta, kterou cestu zvolí.
Zároveň dochází ke spuštění tzv. sdíleného lékového záznamu pacienta, který umožní zdravotnickým profesionálům (lékařům, lékárníkům a klinickým farmaceutům) náhled do údajů o předepsaných, resp. vydaných léčivých přípravcích pacienta, které mu poskytují zdravotní péči.  Dosud měli lékaři i lékárníci možnost posoudit vhodnost předepsaných léků pouze na základě jimi předepsaných, resp. vydaných eReceptů. Díky sdílenému lékovému záznamu však mohou posoudit možné lékové interakce i s dalšími léky, které pacient užívá.

Důležité upozornění:

Od 1. 6. 2020 rovněž nově platí, že listinný recept (nejedná se o eRecept), na kterém jsou předepsány dvě položky nelze vydat nejen obě předepsané položky, ale ani jednu z nich. Z důvodu nové právní úpravy a výkladu Ministerstva zdravotnictví je takový recept NEPLATNÝ. Lékař může na jeden listinný recept předepsat pouze jeden léčivý přípravek a pacient musí svého lékaře požádat o vystavení nového receptu.

více

PharmaPoint

Zákaznický program, jehož partnerem je i naše lékárna, má za hlavní cíl posílit soukromé nezávislé lékárny. Chceme našim zákazníkům nabídnout takové podmínky, abychom mohli úspěšně konkurovat řetězcovým lékárnám a poskytnout zajímavé ceny a akce v rámci lékárenského sortimentu.

více

Bezlepkové potraviny

Trpíte alergií na lepek nebo celiakií? Pak navštivte speciálně zaměřené stránky e-shopu Pharmapoint a vyberte si ze širokého sortimentu výrobků kvalitních bezlepkových potravin právě pro Vás. Po základní registraci bude Vaše objednávka připravena k vyzvednutí v naší lékárně do 48 hodin. Věříme, že Vás bohatý sortiment zaujme stejně jako atraktivní ceny. Objednávat můžete na těchto stránkách:

více

Homeopatika Boiron

Homeopatie je účinná a zároveň velmi šetrná léčebná metoda. Homeopatické léky mají schopnost stimulovat organismus k lepšímu využití vlastních obranných sil, nejsou toxické, a tudíž nepředstavují pro organismus riziko nežádoucích účinků. Jsou proto vhodné i pro těhotné ženy, kojící ženy, kojence a batolata.

Poukud není přípravek skladem, lze ho do druhého dne objednat

více

O'TOM - nástroj k odstraňování klíšťat

Odstranit klíště je zapotřebí bez dlouhých odkladů. Nikdy nesahejte na klíště holýma rukama. Použijte háčky O'TOM, které představují velmi efektivní prostředek k odstranění klíštěte jakékoliv velikosti na jakékoliv části těla. Nedochází k uvíznutí hlavičky zavrtaného klíštěte v kůži, odstranění je nebolestivé a velice rychlé, nedochází ke stlačení a prasknutí nasátého klíštěte, což omezuje přenos zárodků Lymské boreliózy, babeziózy a dalších možných infekcí. Není nutno používat další látky ani prostředky.
Výrobek je patentován, má mezinárodní ochranu, je oficiálně registrován v České republice.

Tento výrobek můžete zakoupit v naší lékárně

více

Proč se liší doplatek za léky v lékárnách

Doplatek u hrazených přípravků odpovídá rozdílu prodejní ceny a úhrady ze zdravotního pojištění. Stejně jako se mohou lišit prodejní ceny, se proto mohou lišít i doplatky pacienta. Doplatek odpovídá rozdílu mezi cenou pro konečného spotřebitele (prodejní cenou) a stanovenou úhradou ze zdravotního pojištění. Protože prodejní cena není ve všech lékárnách stejná, je rozdílný i doplatek pacienta.
Stejně jako prodejní cenu ovlivňují i doplatek pacienta tyto faktory :
• za jakou cenu byl lék dodán do lékárny
• v jaké výši byla uplatněna obchodní přirážka, která je rozdělena mezi distributora a lékárnu.

Měření krevního tlaku

Vysoký krevní tlak může být nebezpečný pro lidský organismus. Proto si při návštěvě naší lékárny můžete nechat změřit svůj tlak na digitálním tonometru. Preventivní měření tlaku je to nejmenší, co můžete pro své zdraví udělat.

Klientské karty

Našim stálým pacientům a zákazníkům poskytujeme klientské karty, které obdrží zdarma v naší lékárně. Na ně mohou být při nákupech uplatněny slevy, ale hlavně představují zkvalitnění v oblasti poradenství. Umožňují vstup do lékové historie pacienta a mohou tak upozornit na nežádoucí interakce.

Co jsou to lékové interakce

Léková interakce je tzv. spolupůsobení jednotlivých léků. Jedná se o stav, kdy jeden lék ovlivňuje účinnost a bezpečnost druhého současně podávaného léku. Nechtěné interakce jsou takové, kdy jeden lék snižuje účinnost druhého léku, nebo zvyšuje riziko nežádoucích účinků. Se zvyšujícím se počtem současně podávaných léků se zvyšuje i procento výskytu nežádoucích účinků.

Dárkové poukázky

Pro své blízké a přátele můžete zakoupit v naší lékárně dárkové poukázky v hodnotě 100,-, 300,-, 500, 1000,-Kč k nákupu volně prodejného sortimentu.