Image

Informace

Zrychlení a usnadnění výdeje na elektronický recept generováním čárového kódu z sms identifikátoru

eRecept vystavený v elektronické podobě Vám může Váš lékař předat i jako identifikátor formou sms. Pomocí MOBILNÍ APLIKACE LÉKÁRNY V ČR lze jednoduchým způsobem SMS IDENTIFIKÁTOR PŘEVÉST NA ČÁROVÝ KÓD. K PŘEVODU IDENTIFIKÁTORU NENÍ TŘEBA DATOVÉ PŘIPOJENÍ, postačuje nainstalovaná aplikace v mobilním telefonu. Vám pak po převodu na čárový kód zůstane eRecept uložený v aplikaci a můžete si k němu napsat libovolnou poznámku (například, že jde o opakovací recept, který lze vyzvednout ještě 2x).
MOBILNÍ APLIKACE LÉKÁRNY V ČR JE K DISPOZICI V GOOGLEPLAY I APPSTORE ZDARMA. Kromě praktické pomůcky pro převod sms kódu elektronického receptu na čárový kód SLOUŽÍ TAKÉ JAKO MAPA ČESKÝCH LÉKÁREN, včetně adresy, otevírací doby a kontaktu.
Převodem sms identifikátoru ns čárový kód lze podstatným způsobem urychlit a zjednodušit expedici Vašeho předepsaného léčebného přípravku.

Informační leták ke stažení zde :

Image

Alternativní způsob generování QR kódu z sms identifikátoru

Pomocí aplikace QR Droid Code Scanner lze vygenerovat z sms identifikátoru QR kód, který je rovněž možno rychle načíst naším zařízením přímo z Vašeho mobilního telefonu.Návod pro vygenerování QR kódu ke stažení zde :

Image

Důležitá informace pro držitele klientských karet

Od 25.května 2018 vstoupí v platnost obecné nařízení EU o ochraně osobních údajů (GDPR). Pro naše klienty to znamená, že pro vystavení nové klientské karty bude třeba souhlasu se zpracováním osobních údajů. Rovněž pro stávájící držitele to bude znamenat udělení souhlasu. Od května tohoto roku budeme proto průběžně žádat o písemný souhlas se zpracováním osobních udajů souvisejících s vydanými klientskými kartami.

image 1

eRecept - povinná preskripce od 1. ledna 2018

eRecept je lékařský předpis vystavený v elektronické podobě. Lékařem vystavený eRecept je uložen do tzv. Centrálního úložiště elektronických receptů (CÚER). Každému eReceptu je přidělen unikátní identifikátor. V lékárně pak lékárník načte identifikátor eReceptu a pokud je eRecept v CÚER nalezen, vydá předepsaný léčivý přípravek pacientovi. Informace o výdeji léčivého přípravku se zapíše do CÚER. Lékař bude moci eRecept (resp. jeho identifikátor) pacientovi předat v několika různých podobách :

• na papírové průvodce
• v e-mailu
• v SMS
• prostřednictvím speciální aplikace v mobilním telefonu či jiném elektronickém zařízení pacienta.

Předpokládá se, že nejčastěji lékař předá identifikátor eReceptu na papírové průvodce. Formát, v jakém bude identifikátor eReceptu pacientovi ze strany lékaře předán, však vždy bude záviset na domluvě mezi lékařem a pacientem.

Výjimky, kdy bude možné lékařský předpis vystavit i nadále v papírové podobě, budou stanoveny prováděcí legislativou (vyhláškou), která je aktuálně připravována Ministerstvem zdravotnictví ČR. Bude se jednat zejména o recepty obsahující omamné a psychotropní látky, žádanky, recepty vystavené lékařem pro rodinné přáslušníky, recepty a žádanky pro veterinární péči, recepty vystavené při činnosti záchranné služby a odborné první pomoci, recept vystavený při návstěvě lékaře v domácím prostředí pacienta a při výpadku elektrické energie a internetového přípojení.

Image

Elektronická evidence tržeb
Informační povinnost poplatníka :

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

image 2

PharmaPoint

Zákaznický program, jehož partnerem je i naše lékárna, má za hlavní cíl posílit soukromé nezávislé lékárny. Chceme našim zákazníkům nabídnout takové podmínky, abychom mohli úspěšně konkurovat řetězcovým lékárnám a poskytnout zajímavé ceny a akce v rámci lékárenského sortimentu.

image 1

Sunar Lékárna

Jsme členem programu "Sunar lékárna". Nabízíme tak Sunar Complex za zvýhodněné ceny včetně slevových akcí.
Více na :

www.sunar.cz/produkty

image 1

Bezlepkové potraviny

Trpíte alergií na lepek nebo celiakií? Pak navštivte speciálně zaměřené stránky e-shopu Pharmapoint a vyberte si ze širokého sortimentu výrobků kvalitních bezlepkových potravin právě pro Vás. Po základní registraci bude Vaše objednávka připravena k vyzvednutí v naší lékárně do 48 hodin. Věříme, že Vás bohatý sortiment zaujme stejně jako atraktivní ceny. Objednávat můžete na těchto stránkách:

https://bezlepek.pharmapoint.cz/

image 1

Homeopatika Boiron

Homeopatie je účinná a zároveň velmi šetrná léčebná metoda. Homeopatické léky mají schopnost stimulovat organismus k lepšímu využití vlastních obranných sil, nejsou toxické, a tudíž nepředstavují pro organismus riziko nežádoucích účinků. Jsou proto vhodné i pro těhotné ženy, kojící ženy, kojence a batolata.

Poukud není přípravek skladem, lze ho do druhého dne objednat

image 1
image 3

Klientské karty

Našim stálým pacientům a zákazníkům poskytujeme klientské karty, které obdrží zdarma v naší lékárně. Na ně mohou být při nákupech uplatněny slevy, ale hlavně představují zkvalitnění v oblasti poradenství. Umožňují vstup do lékové historie pacienta a mohou tak upozornit na nežádoucí interakce.

image 4

Měření krevního tlaku

Vysoký krevní tlak může být nebezpečný pro lidský organismus. Proto si při návštěvě naší lékárny můžete nechat změřit svůj tlak na digitálním tonometru. Preventivní měření tlaku je to nejmenší, co můžete pro své zdraví udělat.

Proč se liší doplatek za léky v lékárnách

Doplatek u hrazených přípravků odpovídá rozdílu prodejní ceny a úhrady ze zdravotního pojištění. Stejně jako se mohou lišit prodejní ceny, se proto mohou lišít i doplatky pacienta. Doplatek odpovídá rozdílu mezi cenou pro konečného spotřebitele (prodejní cenou) a stanovenou úhradou ze zdravotního pojištění. Protože prodejní cena není ve všech lékárnách stejná, je rozdílný i doplatek pacienta.
Stejně jako prodejní cenu ovlivňují i doplatek pacienta tyto faktory :
• za jakou cenu byl lék dodán do lékárny
• v jaké výši byla uplatněna obchodní přirážka, která je rozdělena mezi distributora a lékárnu.

image 1

Co jsou to lékové interakce

Léková interakce je tzv. spolupůsobení jednotlivých léků. Jedná se o stav, kdy jeden lék ovlivňuje účinnost a bezpečnost druhého současně podávaného léku. Nechtěné interakce jsou takové, kdy jeden lék snižuje účinnost druhého léku, nebo zvyšuje riziko nežádoucích účinků. Se zvyšujícím se počtem současně podávaných léků se zvyšuje i procento výskytu nežádoucích účinků.

image 1

O'TOM - nástroj k odstraňování klíšťat

Odstranit klíště je zapotřebí bez dlouhých odkladů. Nikdy nesahejte na klíště holýma rukama. Použijte háčky O'TOM, které představují velmi efektivní prostředek k odstranění klíštěte jakékoliv velikosti na jakékoliv části těla. Nedochází k uvíznutí hlavičky zavrtaného klíštěte v kůži, odstranění je nebolestivé a velice rychlé, nedochází ke stlačení a prasknutí nasátého klíštěte, což omezuje přenos zárodků Lymské boreliózy, babeziózy a dalších možných infekcí. Není nutno používat další látky ani prostředky.
Výrobek je patentován, má mezinárodní ochranu, je oficiálně registrován v České republice.

Tento výrobek můžete zakoupit v naší lékárně

image 1

Kontakt :

Lékárna
PharmDr.Anna Slabochová
268 01 Hořovice, Komenského 49,
tel.: 311516600

www.horovice-lekarna.cz
lekarna.horovice@gmail.com